Nikoli ni nič tako dobro, da ne bi moglo biti še boljše
Žal to ni čisto, čisto res … ampak počasi bodo pri Googlu tudi to zrihtali, vam rečem. Sam ne vem, če mi bodo pokazali!
No, nekaj mi le pokažejo in npr. tako vem, da me v zadnjem mesecu dnevno spremlja (klikne) od 200 - 250 bralcev na dan. Pa to niso le čisto enostavni kliki, kjer se bralec takoj, ko zagleda mojo sliko zgrozi in stran v naslednji sekundi zapre, ne, ni tako hudo, saj je povprečen čas obiska dolg dve minuti in pol.
In kdo vse ste moji bralci? Pojma nimam. Še, še!!!
OK, poznam tiste tapogumne, ki se le ojunačijo in pustijo kakšen komentar, sklepam, da me berejo tudi kakšni sorodniki, ki so kdaj pa kdaj po internetu iskali kaj o sebi1 in pod priimkom Gerčar dobili tisoč mojih zapisov in do česa drugega sploh niso prišli :), vem da me obiskuje nekaj novih kolegov blogerjev, sklepam da me prebirajo moji sodelavci in vem, da me bere naš Jaka in celo nekaj njegovih prijateljev in vem da moj dragi NIKOLI, ampak res nikoli niti ne pokuka na moj blog.
In kako vem vse to? Well, nekaj od tega mi ljudje pač direktno povedo, za par zadev pa gre zahvala Google analyticu. Veliko blogov2 nudi možnost za spremljanje in analizo obiskov preko prijave na Google analyticu.
Tole stran imam prijavljeno na to zadevico in tako vsakodnevno spremljam število ljudi, ki me obišče, katere strani obiščejo, koliko časa so na moji strani, kolikšen je procent povsem novih obiskovalcev, katerega od postov največ prebirajo, kateri program od internetnih brskalnikov uporabljajo moji bralci, preko katere referenčne strani so me obiskovalci našli.
Najbolj zanimivo in smešno pa je spremljanje ključnih besed, ki jih iskalci vpišejo v iskalnike (google, najdi.si ….) in na ta način priromajo na mojo stran.
V zadnjem mesecu je kar 658 iskalcev iskalo MENE. Na različne načine so vpisovali moje ime od Sasa Gercar, Gerčar Saša, Saška Gerčar, Gerčer Saša itd. 658? Spooky!
A še vedno bolje, da me iščejo pod mojim pravim imenom, kot pa takole:
Sentimentalna, kriticna, kolericna, nezna, romanticna, vecna optimistka, hci, mama, zena, delavka, sef, prijateljica, navdusena filmomanka, pogosto nestrpna, hitra, opravljiva, vesela, debela ....no, obcasno ...ampak se rima, vedno polna novih idej, entuzijazma, vcasih popolnoma podrta, vendar se hitro pobere ...skratka Sasa.
karmen
December 27th, 2007 at 8:18 pm
joj, kako si me nasmejala!:) tudi jaz sem tvoja nova bralka..prek povezave na nekem drugem blogu sem prišla do tvojega bloga (nisem googlala čudnih gesel) in prebrala nekaj objav. všeč mi je tvoj stil pisanja, zato bom pokukala sem še kdaj!
lp,karmen
Aljaž
December 27th, 2007 at 10:41 pm
Ja, ja, vsi te beremo in vsi smo prišli na tvoj blog na različne načine. Moja mami te je našla, ko je iskala neko gostilno. Potem pa sem jaz našel Jakata.
sasa
December 27th, 2007 at 11:35 pm
@Karmen; dobrodošla! Sicer pa me je moj sin pred nekaj tedni informiral, da naj se držim predvsem smešnega pisanja, ker mi kao resno pisanje ne leži
@Aljaž; ja, tvoja mami mi je povedala, da je iskala Cubo. Pa ste potem šli tja? Jaz sem ravno danes spet tam jedla in priporočam!
Ziga
December 29th, 2007 at 11:46 am
Amec je pa moj… Drugače so pa zanimivi!
sasa
December 29th, 2007 at 11:50 am
Ohhh!
Jaz sem pa že mislila, da nas je kakšna resna stranka iskala 
Prvega prvega se ljudem res strga! « Hujšanje s Sašo
January 3rd, 2008 at 5:16 pm
[...] omejeno spremljanje obiska. in sicer nikakor tega ne morem opazovati tako kot lahko to počnem tukaj, ker tale zadevica, ki ni povsem “moja” (torej ni na moji domeni sasagercar.com … [...]